Magistraturaya qəbul üçün keçirilən müsabiqənin nəticələri açıqlanıb
Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) 2018/2019-cu tədris ili üçün ali təhsil müəssisələrinin və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistraturalarına müsabiqənin nəticələrini elan edib.
Müsabiqənin nəticələri mərkəzin internet saytında yerləşdirilib.
Qəbul olunanların siyahısı “Magistr” jurnalının 5-ci sayında dərc olunacaq.
Müsabiqənin nəticələrinə əsasən, ixtisaslaşma seçimində iştirak edən 7293 bakalavrdan 6388-i respublika ali təhsil müəssisələrinin magistraturalarına qəbul olub.
Bundan əlavə, 6 bakalavr idman sahəsi üzrə, 2 bakalavr isə incəsənət sahəsi üzrə beynəlxalq yarışların və müsabiqələrin qalibi olduğu üçün magistratura səviyyəsinin müvafiq ixtisaslarına müsabiqədənkənar qəbul olunub.

The results of the contest for admission to the Master's degree program have been announced
The State Examination Center (SEC) has announced the results of the competition for the 2018/2019 academic year and Master's degree program of the Azerbaijan National Academy of Sciences.
The results of the contest are posted on the website of the center.
The list of admissions will be published in the 5th edition of “Master's”.
According to the results of the contest, 6388 of 7293 bachelors who have participated in the selection process have gained Master's degree of the republican higher educational institutions.
Additionally, 6 bachelors in the field of sports and 2 bachelors in art, awarding international competitions, have been entered to Master’s degree program automatically.