18 aprel 2018-ci il tarixində AMEA Zoologiya İnstitutunda Elmi Şuranın növbəti iclası keçirildi. İclası giriş sözü ilə institutun direktoru  Elman Yusifov açaraq gündəlikdəki məsələləri Elmi Şura üzvlərinin diqqətinə çatdırdı. Daha sonra, Elmi İşlərÜzrə direktor müavini Elşad Əhmədov Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 95 illiyi münasibətilə gənc alimlər üçün AMEA-nın Rəyasət Heyəti və Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfedrasiyasının birgə müsabiqəsinə namizədin irəli sürülməsi, elmi işçilərin attestasiyasının nəticələri haqqında, Təhsil şöbəsinin müdiri Lalə Şirinova 2017-2018-ci il üçün fəlsəfə hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbulun nəticələri haqqında məlumatları Elmi Şura üzvlərinin diqqətinə çatdırdılar.
E.Əhmədov Quru Onurğalıları laboratoriyasının baş elmi işçisi, biologiya üzrə elmlər doktoru Sücəddin Quliyevin 70 illik yubileyi münasibətilə portret xalça və institutun Fəxri Fərmanını laboratoriya müdirinə təqdim etdi.  İclasda həmçinin, Protozoologiya laboratoriyasının baş elmi işçisi, biologiya üzrə elmlər doktoru Şəfiqə Topçiyevanın 2406.02- biokimya ixtisasında “professor” elmi adı alması üçün Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası qarşısında vəsatət qaldırıldı. Sonda müxtəlif məsələlər üzrə müzakirələr olundu və qərarlar qəbul edildi.

On April 18, 2018, the next meeting of the Scientific Council was held at the Institute of Zoology of ANAS. Opening the meeting, the director of the institute, Elman Yusifov, opened the agenda issues to the members of the Scientific Council. Then Elshad Ahmadov, Deputy Director of Science, Elshad Ahmadov, spoke on the nomination of a candidate for the joint contest of Presidium of ANAS and Trade Unions Confederation for young scientists on the occasion of the 95th anniversary of the national leader Heydar Aliyev, the results of the certification of scientific employees, Head of Education Department Lala Shirinova Information on the results of admission to PhD in Philosophy for 2017-2018 was brought to the attention of the Scientific Council members.
1. Ahmadov presented the portrait carpet and the Honorary Decree of the Institute to the Laboratory Director on the occasion of the 70th anniversary of Doctor of Biological Sciences Sukaddin Guliyev, Chief Scientific Officer of the Dry Neurosurgeons Laboratory. At the meeting, a petition was filed at the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan in order to obtain the title "professor" in the specialty 2406.02 - biochemistry, Chief Scientific Officer of Protozoology Laboratory, Doctor of Biological Sciences Shafiga Topchiyeva. At the end, various issues were discussed and decisions were made.