Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan "Elm" qəzetinin növbəti sayı 6 aprel 2018-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetdə "Azərbaycan Respublikasının Nizami Gəncəvi adına Qızıl medalı" müsabiqəsinin nəticələri, Milli Azərbaycan Ədəbiyyatı Muzeyində 11 aprel prezident seçkiləri ilə bağlı toplantı, Geologiya və Geofizika İnstitunun Elmi Şurasının iclası, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsi və Tarix İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə “Azərbaycanın multikultural mühitinə təhdidlər: erməni vandalizmi və soyqırımı siyasəti – son 100 il” adlı konfrans, Rəyasət Heyəti aparatının İkinci xüsusi şöbəsində baş tutan seminar-məşğələ, Azad Həmkarlar İttifaqının təşkilatçılığı ilə akademiya əməkdaşlarının tibbi müayinədən keçməsi və yeni nəşrlər haqqında materiallar işıqlandırılıb.
Bundan əlavə, yeni sayda "Nəhəng işlərin təsiri altında", "Elm tarixinin öyrənilməsində danılmaz rolu olan alim", "Tariximiz - taleyimiz", "Şərəfli ömür yaşamış alim", "Dialektoloji atlasın təqdimatı" adlı məqalələr və digər məlumatlarla tanış olmaq olar.

The next issue of the Elm newspaper, the press body of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences, was published on 6 April 2018.
The new issue includes, the results of the contest "The Gold Medal named after Nizami Ganjavi of the Republic of Azerbaijan", which was held at the National Museum of Azerbaijani Literature in connection with the presidential elections on April 11, the meeting of the Scientific Council of the Institute of Geology and Geophysics, the conference "Threats to the Multicultural Environment in Azerbaijan: Armenian vandalism and the policy of genocide - the last 100 years ", held with the joint organizational support of the State Committee for Work with Religions GOVERNMENTAL entities (state committee) and the Institute of History of ANAS, seminars Second Special Department of the Presidium of the machine, etc.
In addition, the article "Under the influence of grandiose works", "A scientist who has an unquestionable role in studying the history of science", "History is our destiny", "A scientist who has lived a glorious life", "Presentation of a dialectological atlas" and others .
You can also see the articles titled "In the Presidium of the Academy of Sciences", "In the legendary city of oilmen", "Meeting of the bureau of the Department of Social Sciences", "Actual problem", "The creator of jet fuel", "At the crest of the political wave", " ashes, "" Mysterious phenomena that science cannot explain".