AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkı ilə Çinin "Hua Pei" şirkəti arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
Çin Xalq Respublikasının Ningbo şəhərində keçirilən “İlk Çin Qlobal Ekspertlər zirvəsi” Forumu çərçivəsində AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkı (YT Park) ilə Çinin Ningbo Texnologiya və Sənaye Dövlət şirkəti "Hua Pei" arasında əməkdaşlığa dair müqavilə imzalanıb.
Sənədi AMEA YT Parkın beynəlxalq əlaqələr üzrə direktor müavini Məmməd Bağırzadə və "Hua Pei" şirkətinin baş direktoru Yan Li imzalayıblar.
Müqaviliyə əsasən, iki qurum birgə silisium uçqun mikropiselnli strukturları əsasında innovativ, yeni fotoqəbuledicilər istehsal edəcək.
Qeyd edək ki, ötən il AMEA YT Parkında beynəlxalq texnologiyaların köçürülməsi, yüksək keyfiyyətli məhsulların yaradılması və təşviqi məqsədi ilə  Azərbaycan-Çin Texnologiya Transferi Mərkəzi yaradılmışdır.

Подписано соглашение о сотрудничестве между Парком высоких технологий НАНА и китайской компанией "Hua Pei"
В рамках Форума «Первого китайского глобального саммита экспертов», состоявшегося в городе Нинбо Китайской Народной Республики подписано соглашение о сотрудничестве между Парком высоких технологий (ПВТ) НАНА и Государственной компанией технологий и промышленности Нинбо "Hua Pei".
Документ подписали заместитель директора по международным связям ПВТ НАНА Мамед Багирзаде и генеральный директор компании "Hua Pei" Ян Ли.
В соответствии с соглашением, структуры будут производить инновационные и новые фотоприемники.
В прошлом году в ПВТ был создан Азербайджанско-китайский центр трансфера технологий для передачи международных технологий, создания и продвижения высококачественной продукции.