Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan "Elm" qəzetinin növbəti sayı 9 mart 2018-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetdə www.terminologiya.az milli terminoloji veb-portalın təqdimat mərasimi, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin müsahibəsi, Azad Həmkarlar İttifaqı və Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının təşkilatçılığı ilə Xocalı soyqırımının 26-cı ildönümünə həsr olunan konfrans, Naxçıvan Bölməsində Azərbaycan dilinin inkişafına dair tədbir, akademiyanın elmi bölmələrinin büro iclasları, Geologiya və Geofizika İnstitutu ilə "AzerGold" ASC arasında imzalanmış memorandumun müzakirəsi, Almaniyanın Heydelberq Universitetinin professoru, tanınmış arxeoloq alim Harald Hauptmannın Bakıya səfəri və yeni nəşrlər haqqında materiallar işıqlandırılıb.
Bundan əlavə, yeni sayda "Elmin inkişafına dəyərli töhfələr vermiş alim", "Öz payını müxtəlif millətlərlə bölüşən Bakı", "Magistr - 2018" müsabiqəsi", "İnstitutun qapıları tələbələrin üzünə açıqdır" adlı məqalələr və digər məlumatlarla tanış olmaq olar.

The next issue of the Elm newspaper, the press body of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences, was published on March 9, 2018.
The presentation of www.terminologia.az national termological web portal, vice-president of ANAS, academician Isa Habibbayli’s interview, conference dedicated to the 26th anniversary of the Khojaly genocide organized by the Free Trade Union and Young Scientists and Specialists Council, the meeting on the development of the language at Nakhchivan Division, the bureau meetings of the academy, the memorandum signed between the Institute of Geology and Geophysics and the AzerGold OJSC and etc.
In addition, a number of new articles, such as "A scientist who made a valuable contribution to the development of science", "Baku, which shares its share with different nationalities", "Master-2018", "Institute's doors are open to students" and other information are included to the new issue.