Institutda YAP ilk partiya təşkilatının növbəti iclası keçirilmişdir
2015-ci il 21 oktyabr tarixində Zoologiya İnstitutunda Yeni Azərbaycan Partiyasının Zoologiya İnstitutunun ilk partiya təşkilatının iclası keçirildi.
Gündəlik məsələ:
1.    2015-ci il Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinə seçkilər haqqında.
2.    Partiya daxili nizam-intizam haqqında.
3.    Cari məsələlər.
İclası giriş sözü ilə ilk partiya təşkilatının sədri İlyas Babayev açdı. O, çıxışını dünyada baş vermiş siyasi gərginliyə həsr etdi, partiya üzvlərinə daha sayıq olmağı tövsiyə etdi.
Sonra söz təşkilat sədrinin müavini Mürvət Bəyalıyevə verildi. O, çıxışında partiya üzvlərinin Milli Məclisə deputatların seçkisində daha yaxindan iştirak etməsinin, partiya üzvlərinin üzvlük haqqının vaxtlı-vaxtında verilməsinin vacibliyini qeyd etdi.

В Институте проведено очередное заседание первичной партийной организации ПНА
21 октября 2015 года в Институте зоологии проведено очередное заседание первичной партийной организации Партия Новый Азербайджан.
Повестка дня:
1. О предстоящих в 2015 году выборах в Милли Меджлис Азербайджанской Республики.
2. О внутрипартийной дисциплине.
3. Разное.
Вступительным словом заседание открыл председатель первичной партийной организации Ильяс Бабаев. Свое выступление он посвятил напряжению мировой политической ситуации, призвал членов партии к бдительности.
Затем слово взял Мурвет Бейалиев. Он отметил, важность активного участия при выборах депутатов в Милли Меджлис членов партии и своевременного выплачивания членских взносов.