Institutda YAP ilk partiya təşkilatının növbəti iclası keçirilmişdir
2015-ci il 21 oktyabr tarixində Zoologiya İnstitutunda Yeni Azərbaycan Partiyasının Zoologiya İnstitutunun ilk partiya təşkilatının iclası keçirildi.
Gündəlik məsələ:
1.    2015-ci il Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinə seçkilər haqqında.
2.    Partiya daxili nizam-intizam haqqında.
3.    Cari məsələlər.
İclası giriş sözü ilə ilk partiya təşkilatının sədri İlyas Babayev açdı. O, çıxışını dünyada baş vermiş siyasi gərginliyə həsr etdi, partiya üzvlərinə daha sayıq olmağı tövsiyə etdi.
Sonra söz təşkilat sədrinin müavini Mürvət Bəyalıyevə verildi. O, çıxışında partiya üzvlərinin Milli Məclisə deputatların seçkisində daha yaxindan iştirak etməsinin, partiya üzvlərinin üzvlük haqqının vaxtlı-vaxtında verilməsinin vacibliyini qeyd etdi.

The next meeting of the New Azerbaijan Party (Azerbaijani:YAP-Yeni Azərbaycan Partiyası) has been held at the Institute
The meeting of the primary party organization (New Azerbaijan Party) has been held at the Institute   of Zoology, on October 21, 2015.
Issues on the agenda:
1.  On the upcoming elections to Milli Majlis of Azerbaijan Republic in 2015.
2.  On the intraparty discipline.
3.  Current issues.
The meeting was opened by the chairman of the primary party organization Ilyas Babayev. He devoted his speech on global political situation, called on party members to be vigilant. Then, word was given to Murvat Bayaliyev. He has noted the importance of the party members’ active participation in the deputies’ elections to the Milli Majlis and timely payment of membership fees.