AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkının Ekspertlər Şurasının növbəti iclası keçirilib
Fevralın 2-də AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkının (YT Park) Ekspertlər Şurasının növbəti iclası keçirilib.
İclası giriş sözü ilə açan şuranın sədri, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İbrahim Quliyev gündəlikdəki məsələləri diqqətə çatdırıb. Bildirib ki, bugünkü tədbirdə AMEA YT Parkına rezidentlik statusu əldə etmək üçün müraciət edən tərəflərlə bağlı məsələlər müzakirə olunacaqdır.
Şuranın ötən iclasında dörd hüquqi şəxsə AMEA YT Parkın rezidenti statusu verildiyini xatırladan akademik İ.Quliyev qısa müddət ərzində daha üç qurumun rezidentliyə iddia etməsini müsbət hal kimi dəyərləndirib.
Sonra YT Parkın direktoru, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Vüqar Babayev çıxış edərək iclasda yeddi potensial rezidentin fəaliyyətləri ilə bağlı məlumatın dinlənəcəyini bildirib.
Daha sonra “Azeltech” MMC-nin direktoru Samir Süleymanov, “Azeltech” MMC-nin nümayəndəsi Fərid Əhmədov, “Labdisc Azərbaycan” MMC-nin direktoru Hikmət Quliyev, “Labdisc Azərbaycan” MMC-nin nümayəndəsi Fərhad Hüseynov, “EPC Group” MMC-nin baş direktoru Mohammad Miabi, “EPC Group” MMC-nin nümayəndəsi Ramin Əhmədov, “Alqoritmika Azərbaycan” MMC-nin baş maliyyə inzibatçısı Renat Əsədov və “Alqoritmika Azərbaycan” MMC-nin nümayəndəsi Fərid Qurbanov təmsil etdikləri qurumların fəaliyyətinə dair təqdimatlarla çıxış ediblər.

Состоялось очередное заседание Экспертного совета Парка высоких технологий НАНА
2 февраля состоялось очередное заседание Экспертного совета Парка высоких технологий (Парк ВТ) НАНА.
Открывая вступительным словом заседание, председатель совета, вице-президент НАНА, академик Ибрагим Гулиев довел до внимания вопросы повестки дня. Отметил, что на сегодняшнем мероприятии будут обсуждены вопросы, связанные со сторонами, обратившимися для получения статуса резидента Парка ВТ НАНА.
Напомнив, что на прошлом заседании совета четырем юридическим лицам был присвоен статус резидента Парка ВТ НАНА, академик И.Гулиев положительно расценил претендование на статус резидента еще трех структур за короткое время.
Затем директор Парка ВТ, доктор философии по аграрным наукам Вугар Бабаев сообщил, что на заседании будет представлена информация о деятельности семи потенциальных резидентов.
Затем директор ООО «Azeltech» Самир Сулейманов, представитель ООО «Azeltech» Фарид Ахмедов, директор ООО «Labdisc Azerbaijan» Хикмат Гулиев, представитель ООО «Labdisc Azerbaijan» Фархад Гусейнов, генеральный директор ООО «EPC Group» Мохаммад Миаби, представитель ООО «EPC Group» Рамин Ахмедов, финансовый директор ООО «Alqoritmika Azərbaycan» Ренат Асадов и представитель ООО «Alqoritmika Azərbaycan» Фарид Гурбанов и другие выступили с презентациями о деятельности, представляемых ими организаций.