Ümumdünya Ahıllar Günü
AMEA Zoologiya İnstitutu Həmkarlar Birliyi Komitəsinin 2014-cü ilin dekabrından fəaliyyətə başlayan yeni rəhbərliyi (sədr: b.ü.f.d. B.Ə.Əhmədov; müavinlər: T.V.Quliyeva, b.ü.f.d. N.C.Mustafayev; üzvləri: M.Ş.Əliyeva və A.R.Cəfərov) keçən qısa müddət ərzində əməkdaşlar üçün bir sıra mədəni-kütləvi tədbirlər həyata keçirmişdir (“Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi”, “8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü”, “Pirqulu istirahət zonasına səyahət”).
Bir sıra muzeylərə ekskursiya və s. bu kimi tədbirləri həyata keçirən komitə “01 Oktyabr Ümumdünya Ahıllar Günü”nü də yaddan çıxarmamışdır.
Bu münasibətlə institutda geniş yığıncaq keçirilərək ömrünün çoxunu bu elm ocağında keçirmiş, zoologiya elmini layiqincə təmsil etmiş və əbədiyyata qovuşmuş insanlar yad edildi, hazırda fəaliyyətlərini davam etdirən, öz bilik və bacarıqlarını gənc nəslə ötürən insanlar rəhbərlik tərəfindən təbrik edildi və Həmkarlar Komitəsinin vəsaiti hesabına mükafatlandırıldı.

International Day of Older Persons
Some cultural mass events have been held by the new governance (chairman: Ph.D. in Biology B.A.Ahmadov; deputy chairman: T.V.Guliyeva, Ph.D. in Biology N.J.Mustafayev; members: M.Sh.Aliyeva and A.R.Jafarov) of the Trade Union Comittee of the Institute of Zoology (ANAS), operating on December 2014 (International Solidarity Day of Azerbaijanis, International Women's Day, Travel to Pirgulu- recreation centre). Comittee, implemented visits to some museums and such events didn’t forget “International Day of Older Persons- October 1st”.
The expanded meeting has been held at the Institute of Zoology. Employees, representing their scientific work to zoology were honored at the meeting. Employees, continuing their work to the present day and transferring knowledge and experience to the young were congratulated and awarded by the Governance of the Institute from the fund of the Trade Union.