AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkı gənclər üçün təcrübə məkanıdır
Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının (GAMŞ) üzvləri AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkında (YT Park) olublar.
Görüşdə AMEA YT Parkın Biznes İnkubasiya şöbəsinin müdiri Vüsal Süleymanlı çıxış edərək ölkəmizdə müasir elmi və texnoloji nailiyyətlərə əsaslanan yüksək texnologiyalar sahəsinin inkişafı istiqamətində görülən işlərdən danışıb. Bildirib ki, bu sahədə həyata keçirilən layihələr elmtutumlu iqtisadiyyatın inkişafına təkan verir və innovasiyaların, o cümlədən yüksək texnologiyaların istehsalata tətbiqini genişləndirir.
GAMŞ-ın üzvü, kimya üzrə fəlsəfə doktoru Faiq Məmmədov isə çıxışında birgə əməkdaşlıq imkanlarından söz açıb, bu əlaqələrin mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini deyib.
Sonra AMEA YT Parkın rezidentləri - AMEA Təcrübə-Sənaye Zavodunun direktor müavini Süleyman Süleymanov, "Millers Oils Azerbaijan" şirkətinin nümayəndəsi Cavid Şahmuradov və "DN TECHNOLOGIES" şirkətinin rəsmisi Ceyhun Nabadov çıxış edərək təmsil etdikləri qurumlar barədə məlumat veriblər.

Members of the Council of Young Scientists and Specialists visited the High Tech Park
Members of the Council of Young Scientists and Specialists (CYSS) visited the ANAS High Technologies Park (HT Park).
Speaking at the meeting, Vusal Suleymanli, Head of Business Intelligence Department of HT Park, gave information about the works in the direction of development of high technologies in our country based on modern scientific and technological achievements. He said that the projects implemented in this area will give impetus to the development of the science-intensive economy and will expand the introduction of innovations, including high technologies.
A member of CYSS, PhD in chemistry Faig Mammadov spoke about the opportunities of cooperation and said that future relations are of great importance.
Then, residents of HT Park - Suleyman Suleymanov, deputy director of “ANAS Experimental Plant”, Javid Shahmuradov, representative of “Millers Oils Azerbaijan” and DN TECHNOLOGIES official Jeyhun Nabadov, spoke about their organization.