Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan "Elm" qəzetinin növbəti sayı 12 yanvar 2018-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetdə akademik Həsən Əliyevin 110 illiyinə həsr olunan respublika elmi konfransı, AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadənin Monqolustanın ölkəmizə yeni təyin olunmuş səfiri Bold Ravdanla görüşü, Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin 2017-ci ildəki elmi-təşkilati fəaliyyəti haqqında hesabatı, Naxçıvan Bölməsinin 2017-ci ilə həsr olunan hesabat iclası, Orfoqrafiya Komissiyasının növbəti yığıncağı, AMEA-nın müxbir üzvü Əliyar Səfərlinin 80 illiyinə həsr olunan "Mənəvi sərvətlərimizin sorağında" konfransı, Mərkəzi Elmi Kitabxana ilə Azərbaycan qəzeti arasında imzalanmış əməkdaşlıq müqaviləsi və yeni nəşrlər haqqında materiallar işıqlandırılıb.
Bundan əlavə, yeni sayda "Alim və müəllim", "Dönüb geriyə baxarkən", "Geofizika elminə həsr olunmuş ömür", "Maraqlı rəqabət şəraitində", "Riyaziyyat elmlərin açarıdır", "Alim, pedaqoq, təşkilatçı" adlı məqalələr və digər məlumatlarla tanış olmaq olar.

The next issue of the Elm newspaper, the press body of the Presidium of Azerbaijan National Academy of Sciences, was published on January 12, 2018.
New edition reflects scientific conference on the 110th anniversary of academician Hasan Aliyev, the meeting of academician Akif Alizadeh with the newly appointed Ambassador of Mongolia to Azerbaijan Bold Ravdan, the report on scientific-organizational activity of the Physics-Mathematical and Technical Sciences Department in 2017, "In search of spiritual values " conference dedicated to correspondent member of ANAS Aliyar Safarli, materials about the cooperation agreement signed between the Central Scientific Library and "Azerbaijan" newspaper and new editions.
In addition, "Scientist and Teacher", "Looking Backward", "Life dedicated to Geophysics", "Interesting competition", "Mathematics the key of sciences ", "Scholar, tutor, organizer" and other articles are included to the new issue.