ARDNŞ-ın Elm Fondunun 2017-ci ilin qrant müsabiqəsinin nəticələri açıqlanıb
Məlum olduğu kimi, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Şirkətinin (ARDNŞ) Elm Fondu AMEA-da işləyən, neft-qaz, neft-kimya sənayesi ilə bağlı aktual elmi və texnoloji  problemlərin tədqiqi ilə məşğul olan alimlərin və yaradıcı kollektivlərin fəaliyyətini dəstəkləmək, onlara əlavə yaradıcılıq imkanları yaratmaq, elmi və innovativ araşdırmaları stimullaşdırmaq məqsədilə 2017-ci üçün növbəti qrant müsabiqəsi elan etmişdir.
Müsabiqəyə 98 layihə təqdim olunmuşdur. Təqdim olunan layihələrin ekspertizası məqsədilə Müsabiqə Komissiyası yaradılmış, komissiya tərəfindən Elm Fondunun Əsasnaməsinə uyğun olaraq təqdim olunmuş layihələrin ekspertizası təşkil edilmişdir.
Müsabiqə Komissiyasının və ekspertlərin yekun rəylərini nəzərə alaraq ARDNŞ-ın Elm Fondunun İdarə Heyətinin 9 yanvar 2018-ci il tarixli qərarı ilə 29 elmi tədqiqat (ET), 3 xüsusi (XL) və 3 həvəsləndirici mükafat (HM) olmaqla 35 qrant layihəsi müsabiqənin qalibi elan olunmuşdur.

SOCAR Science Foundation announced the results of the grant competition for 2017
As is known, in order to support the activities of scientists and creative teams working in the National Academy of Sciences and engaged in research of current scientific and technological problems related to the oil and gas and petrochemical industry, creating creative conditions for them and stimulating scientific and innovative research by the Science Foundation of the State Oil Company of the Republic of Azerbaijan (SOCAR) announced another grant competition for 2017.
98 projects were submitted for the competition. For the purpose of examining the submitted projects, the Competition Commission was established, which, in accordance with the Regulations of the Science Foundation, organized an examination of the submitted projects.
According to the final decision of the Bid Evaluation Committee and experts, according to the resolution of the SOCAR Science Foundation Board of January 9, 2018, 35 grant projects, including 29 scientific researches, 3 special and 3 incentive projects.