ARDNŞ-ın Elm Fondunun 2017-ci ilin qrant müsabiqəsinin nəticələri açıqlanıb
Məlum olduğu kimi, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Şirkətinin (ARDNŞ) Elm Fondu AMEA-da işləyən, neft-qaz, neft-kimya sənayesi ilə bağlı aktual elmi və texnoloji  problemlərin tədqiqi ilə məşğul olan alimlərin və yaradıcı kollektivlərin fəaliyyətini dəstəkləmək, onlara əlavə yaradıcılıq imkanları yaratmaq, elmi və innovativ araşdırmaları stimullaşdırmaq məqsədilə 2017-ci üçün növbəti qrant müsabiqəsi elan etmişdir.
Müsabiqəyə 98 layihə təqdim olunmuşdur. Təqdim olunan layihələrin ekspertizası məqsədilə Müsabiqə Komissiyası yaradılmış, komissiya tərəfindən Elm Fondunun Əsasnaməsinə uyğun olaraq təqdim olunmuş layihələrin ekspertizası təşkil edilmişdir.
Müsabiqə Komissiyasının və ekspertlərin yekun rəylərini nəzərə alaraq ARDNŞ-ın Elm Fondunun İdarə Heyətinin 9 yanvar 2018-ci il tarixli qərarı ilə 29 elmi tədqiqat (ET), 3 xüsusi (XL) və 3 həvəsləndirici mükafat (HM) olmaqla 35 qrant layihəsi müsabiqənin qalibi elan olunmuşdur.

Обнародованы результаты грантового конкурса, объявленного Фондом науки ГНКАР на 2017 год
Как известно, с целью поддержки деятельности ученых и творческих коллективов, работающих в НАНА и занимающихся исследованием актуальных научных и технологических проблем, связанных с нефтегазовой и нефтехимической промышленностью, создания для них творческих условий и стимулирования научных и инновационных исследований Фондом науки Государственной нефтяной компании Азербайджанской Республики (ГНКАР) был объявлен очередной грантовый конкурс на 2017 год.
На конкурс было представлено 98 проектов. С целью экспертизы представленных проектов была создана Конкурсная комиссия, которая в соответствии с Положением Фонда науки организовала экспертизу представленных проектов.
Согласно итоговому решению Конкурсной комиссии и экспертов, в соответствии с постановлением Правления Фонда науки ГНКАР от 9 января 2018 года 35 грантовых проектов, включая 29 научных исследований (НИ), 3 специальных (СП) и 3 поощрительных проекта (ПП), были объявлены победителями конкурса.