ARDNŞ-ın Elm Fondunun 2017-ci il üçün elan etdiyi müsabiqəyə təqdim olunmuş və texniki ekspertizadan keçmiş layihələrinin siyahısı
Məlum olduğu kimi, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Şirkətinin Elm Fondu AMEA-da çalışan alimlərə əlavə yaradıcılıq imkanları yaratmaq, fundamental və tətbiqi xarakterli elmi tədqiqat işləri, neft, qaz və neft-kimya sənayesi ilə bağlı innovativ elmi araşdırmaları daha da inkişaf etdirmək məqsədilə 28  sentyabr 2017-ci il tarixində müsabiqə elan edib. 1 noyabr 2017-ci il tarixində layihələrin qəbulu  başa çatıb.

List of projects submitted for the tender, announced by the SOCAR Science Foundation in 2017, and passed technical expertise
As you know, in order to create additional creative opportunities for scientists working in ANAS, and further development of fundamental and applied scientific research works, innovative scientific research in the oil, gas and petrochemical industry, the Science Foundation of the State Oil Company of the Republic of Azerbaijan announced for competition on September 28, 2017 year. The acceptance of projects was completed on November 1, 2017.