“İlham Əliyev. İnkişaf - məqsədimizdir” çoxcildliyinin 46-cı kitabı çapdan çıxıb
Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının rəhbəri, akademik Ramiz Mehdiyevin buraxılışına məsul olduğu nəşrdə toplanan materiallar 2011-ci ilin mayından iyul ayınadək olan dövrü əhatə edir.
“Azərnəşr” tərəfindən çap olunan kitabın hazırlanmasında Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinin (AzərTac) materiallarından istifadə olunub.
Əsərdə Prezident İlham Əliyevin həyata keçirdiyi xarici siyasətə, iqtisadi potensialın möhkəmlənməsinə, ordu quruculuğuna, regionların sosial inkişafının təmin olunmasına, cəmiyyətin demokratikləşdirilməsi istiqamətində önəmli nailiyyətlərə və ictimai-siyasi həyatın digər sahələrinə dair nitqləri, çıxışları, tövsiyələri öz əksini tapıb.

Вышел в свет 46-й том многотомника «Ильхам Алиев. Развитие – наша цель»
Материалы, вошедшие в 46-ю книгу многотомника «Ильхам Алиев. Развитие - наша цель», ответственный за выпуск которого – руководитель Администрации Президента Азербайджанской Республики, академик Рамиз Мехтиев, охватывают период с мая по июль 2011 года.
При подготовке выпущенного «Азернешр» 46-го тома были использованы материалы Азербайджанского государственного информационного агентства (АЗЕРТАДЖ).
В 46-й книге издания отражены речи, выступления, рекомендации Президента Ильхама Алиева, посвященные успешной внешней политике, проводимой главой государства, обеспечению социального развития регионов, значимым достижениям в сфере демократизации нашего общества и другим сферам общественно-политической жизни.