“İlham Əliyev. İnkişaf - məqsədimizdir” çoxcildliyinin 46-cı kitabı çapdan çıxıb
Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının rəhbəri, akademik Ramiz Mehdiyevin buraxılışına məsul olduğu nəşrdə toplanan materiallar 2011-ci ilin mayından iyul ayınadək olan dövrü əhatə edir.
“Azərnəşr” tərəfindən çap olunan kitabın hazırlanmasında Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinin (AzərTac) materiallarından istifadə olunub.
Əsərdə Prezident İlham Əliyevin həyata keçirdiyi xarici siyasətə, iqtisadi potensialın möhkəmlənməsinə, ordu quruculuğuna, regionların sosial inkişafının təmin olunmasına, cəmiyyətin demokratikləşdirilməsi istiqamətində önəmli nailiyyətlərə və ictimai-siyasi həyatın digər sahələrinə dair nitqləri, çıxışları, tövsiyələri öz əksini tapıb.

Published 46th edition of multilingualism "Ilham Aliyev. Development is our goal"
The materials collected in the publication under the responsibility of academician Ramiz Mehdiyev, head of the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan and cover the period from May to July 2011.
Materials of Azerbaijan State Information Agency (AzerTac) were used in the preparation of the book published by “Azerneshr”.
President Ilham Aliyev's foreign policy, strengthening of economic potential, army building, ensuring social development of the regions, important achievements in the democratization of society and other spheres of public and political life were reflected in the work.