Akademik Əhliman Əmiraslanov Rusiya Federasiyası Dağıstan Respublikasının Əməkdar elm xadimi fəxri adına layiq görülüb
Milli Məclisin Səhiyyə Komitəsinin sədri, AMEA-nın Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin akademik-katibi, akademik Əhliman Əmiraslanov Rusiya Federasiyası Dağıstan Respublikasının Prezidentinin Fərmanı ilə iki ölkə arasında elmi əməkdaşlığın inkişafındakı xidmətlərinə görə "Dağıstan Respublikasının Əməkdar elm xadimi” fəxri adına layiq görülüb.
Azərbaycanda rəsmi səfərdə olan Rusiya Federasiyası Dağıstan Respublikası Xalq Məclisinin sədri Xizri Şixsaidov "Dağıstan Respublikasının Əməkdar elm xadimi” diplomunu və döş nişanını alimə təqdim edib.
Görüşdə, həmçinin iki ölkə arasındakı tarixi əlaqələrdən bəhs edilib, bu münasibətlərin müasir dövrdə də inkişaf etdirilməsinin zəruriliyi vurğulanıb.

Academician Ahliman Amiraslanov awarded the honorary title of Honored Scientist of the Republic of Dagestan of the Russian Federation
By the decree of the President of the Republic of Dagestan of the Russian Federation, chairman of the Health Committee of the Milli Majlis, academician-secretary of the Department of Biological and Medical Sciences of ANAS, Academician Ahliman Amiraslanov was awarded the honorary title "Honored Worker of Science of the Republic of Dagestan" for his services in the development of scientific cooperation between the two countries.
Chairman of the People's Assembly of the Republic of Dagestan of the Russian Federation Khizri Shikhsaidov, who is on an official visit to Azerbaijan, presented a diploma and a badge "Honored Worker of Science of the Republic of Dagestan".
The meeting also discussed the historical ties between the two countries and stressed the need for the development of these relations in the modern period.