Hidrobiologiya laboratoriyasının hesabatı müzakirə olunub
AMEA Zoologiya İnstitutunun Hidrobiologiya laboratoriyasının birillik hesabatı müzakirə olunub. Müzakirədə 2017-ci ildə tədqiqinə başlanmış 1 mövzu üzrə 5 elmi-tədqiqat işinin nəticələri dinlənildi. Ümumillikdə əməkdaşların bir illik fəaliyyətləri qənaətbəxş hesab edildi.
Azərbaycanda ilk dəfə olaraq tibb zəlisinin laboratoriya şəraitində çoxaldılması üzrə aparılan elmi tədqiqat işinin nəticələri haqqında da məlumat verilib. Bildirilib ki, hazırda laboratoriyada bəslənmiş ana zəlilərdən əldə edilmiş körpə zəlilər laboratoriyada xüsusi şəraitdə saxlanılaraq bəslənilir.
Hidrobioloqların hesabat ilində 2 kitabı, 11 məqalə və tezisi çap edilib, 5 məqalə isə çapa təqdim edilib.

Report of the Hydrobiology Laboratory was discussed
Annual report of the Hydrobiology Laboratory of the Institute of Zoology of ANAS was discussed. The results of 5 research studies on one subject, which began to be studied in 2017, were heard in the discussion. Overall, employees' one-year work was considered satisfactory.
The results of scientific research on reproduction of the leeches in laboratory conditions were also reported. It was stated that little leeches, which is currently grown in the laboratory, is kept under special conditions in the laboratory.
2 books, 11 articles and theses were published and 5 articles were submitted for publishing in the reporting year.