“AzScienceNet: mövcud vəziyyəti, imkanları və inkişaf perspektivləri” mövzusu üzrə respublika elmi-praktiki seminarı keçiriləcək
31 yanvar 2017-ci il tarixində saat 9:00-da AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda “AzScienceNet: mövcud vəziyyəti, imkanları və inkişaf perspektivləri” mövzusu üzrə respublika elmi-praktiki seminarı keçiriləcək. Konfransın təşkilatçıları AMEA Rəyasət Heyəti və İnformasiya Texnologiyaları İnstitutudur.
Seminara AMEA elmi-tədqiqat institut və təşkilatlarının, AR Təhsil Nazirliyinin ali təhsil və elmi müəssisələrinin İKT üzrə məsul şəxsləri dəvət olunur.

Republican scientific-practical seminar “AzScienceNet: state-of-the-art condition, opportunities and prospects of development" to be held
On January 31, 2017 at 9: 00 at the Institute of Information Technology will host republican scientific-practical seminar on topic "AzScienceNet: state-of-the-art, opportunities and prospects of development". The conference is organized by the Institute of Information Technology of ANAS and Presidium of ANAS.
The seminar is invited ANAS institutes and organizations, higher education and scientific institutions of the Ministry of Education, including responsible persons for information technology.